
ВИЗНАЧЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА Спричинення ДТП
Щоб визначити, який транспортний засіб спричинив зіткнення, правила дорожнього руху застосовуються до кожної ситуації незалежно від погодних умов, місця події на державній чи приватній території чи того, який транспортний засіб став учасником зіткнення. Страховий перевізник власника транспортного засобу винної сторони сплатить збитки, спричинені аварією, відповідно до відповідних полісів відповідальності, медичних витрат, незастрахованих, недостатньо застрахованих і ДТП. Страхові компанії, адвокати у справах про травми та захисники, а зрештою судді та цивільні присяжні аналізують фотографії, відеозаписи, заяви свідків та учасників, відповіді на звіти поліцейських і іноді залучають експертів з реконструкції ДТП для встановлення та розподілу відповідальності водіїв за порушення правил дороги. Ілюстрації аналізу зіткнень:
Поворот ліворуч на перехрестях або дорогах.Водій транспортного засобу, який повертав ліворуч, винен у зіткненні з транспортним засобом, що їхав у зустрічному напрямку, якщо колір світлофора був або зеленим, або жовтим для обох транспортних засобів.
Життєвий аргумент захисту:зустрічний автомобіль виїхав на перехрестя на червоне світло, що підтверджено свідками інциденту або відеозаписами, знятими приладовою панеллю автомобіля, вуличним ліхтарем або камерами прилеглих будівель.
Нежиттєздатні засоби захисту:
-
Автомобіль, що повертав, ледь опинився на смузі зустрічного автомобіля, або
-
Автомобіль, що повертав, у момент удару не рухався, або
-
Що водій зустрічного автомобіля перевищував швидкість.
Більша частка провини покладається на водія, який повертає ліворуч на будь-якому перехресті чи проїжджій частині, але «відсоток провини» приблизно від 10 до 30 відсотків можна віднести до водія автомобіля, який їде прямо, оскільки:
-
Водій все ще міг би уникнути або мінімізувати наслідки зіткнення, загальмувавши або повернувши навколо автомобіля, що повертає.
Рух заднім ходом по проїжджій частині.У скоєнні наїзду на пішохода, припаркований або рухомий транспортний засіб, що стоїть чи рухається позаду транспортного засобу, винен водій транспортного засобу, що їхав заднім ходом. Те, що водій взагалі або вчасно не помітив автомобіль, велосипедиста чи пішохода, які стояли позаду автомобіля, що рухався заднім ходом, не є захистом.
Розподіл відповідальності при наїзді ззаду.У скоєнні зіткнення винен водій транспортного засобу, який наїхав на задню частину автомобіля, що рухається або стоїть.
Якщо транспортний засіб «A» вдаряється в задню частину переднього автомобіля, а потім знову вдаряє його через удар позаду автомобіля B (або C, якщо C спричинив ланцюг зіткнень), тоді компенсація за травму для водія переднього автомобіля та пасажири повинні бути розподілені між вагонами А і В (або А і С).
Псевдозахисні засоби, які не виправдовують водія автомобіля, що наїхав, але можуть зменшити частку вини водія у спричиненні ДТП:
-
Передня машина раптово загальмувала, або
-
Змінив смугу і раптово зупинився, або
-
У момент зіткнення не працювали стоп-сигнали або вогні повороту.
-
Якщо транспортний засіб зіштовхнуло з іншим транспортним засобом, тоді водій штовхнутого автомобіля не винен у другій аварії.
-
Водій транспортного засобу, який ініціював ланцюг послідовних зіткнень, відповідатиме за травми та збитки інших учасників цієї аварії.
-
Відповідальність водія може бути зменшена, якщо до цього відбулося зіткнення між транспортними засобами, які мали місце ланцюгового зіткнення.
Виїзд з місця паркування.
-
У зіткненні з транспортними засобами, які рухалися по сусідній смузі, винен водій автомобіля, який виїжджав з місця паркування.
-
Це ж правило застосовується до аварій на парковці, коли водій, який виїжджає з місця паркування, винен у зіткненні з автомобілем, який рухався по проходу між припаркованими автомобілями.
-
Життєздатний захист проти претензій щодо неправильного водіння полягає в тому, щоб показати, що інший транспортний засіб рухався по проходу або вулиці в напрямку, протилежному позначеній стрілці або вивішеному знаку.
Зміна смуги.У скоєнні зіткнень винні водії транспортних засобів, які змінювали смугу руху
-
Транспортні засоби, що рухаються або стоять на суміжних смугах незалежно від
-
Помітивши їх у бічному або дзеркалі заднього виду, їхню швидкість або попередню зміну смуги руху.
Знаки зупинки.Водій транспортного засобу, який проїжджав повз знак «стоп» безпосередньо перед зіткненням із транспортним засобом, що рухався в поперечному русі, несе більшу частину вини у спричиненні цього зіткнення.
Псевдозахисти.Не є захистом те, що:
-
Транспортний засіб було зупинено перед аварією, або
-
Ледь вийшов на смугу поперечного руху, або
-
Водію був закритий огляд, або
-
Водії зупинених транспортних засобів жестами просили переїхати через смугу руху.
-
На перехресті зі знаками «4-стороння» заїжджає водій останнього автомобілякімнатна температурана перехресті відбувається зіткнення з автомобілем, який в’їхав першим.
Несприятливі погодні умовине є захистом у спричиненні зіткнення:
-
Водій транспортного засобу, якого занесло на ожеледиці, мокрому дорожньому покритті або
-
Масляна калюжа на проїжджій частині через несприятливі погодні умови,
-
Винен у скоєнні ДТП з іншим транспортним засобом або пішоходом.
Правий поворот.Водій автомобіля, який здійснював поворот праворуч з однієї з внутрішніх смуг, винен у скоєнні зіткнення з транспортним засобом, який рухався по «правій» смузі або в поперечному русі.
Звертання на проїжджу частину.
Водій транспортного засобу, який виїжджає на смугу зустрічного руху або незначно виїжджає на неї
-
Уникнення наїзду на пішохода, який стає на його шлях, не несе більшості провин
-
При зіткненні із зустрічним автомобілем.
Якщо зустрічний автомобіль відхиляється вбік, щоб уникнути зіткнення, і таким чином врізається в автомобіль третьої сторони, то автомобіль, що вторгається, і автомобіль, що від’їжджає, нестиме відповідальність за пошкодження автомобіля третьої сторони та травми пасажирів.
Факели.Відповідальність за зіткнення з іншим транспортним засобом може нести водій автомобіля з інвалідністю, якщо водій не загасив сигнальні сигнали та попереджувальний конус/знак за транспортним засобом з інвалідністю на смузі руху.
Водій нетверезий та без прав.Водій, який керує транспортним засобом без дійсного водійського посвідчення, або хто
-
Був у нетверезому стані, хворий або під впливом наркотиків,
-
Не несе відповідальності за скоєння зіткнення, якщо цей водій не порушував правила дорожнього руху
-
На момент аварії.
Водій без прав і в стані алкогольного сп’яніння міг порушити кримінальне чи інше законодавство, але це не вплине на визначення того, хто був винен у спричиненні ДТП.
Пішоходи. Водії зобов’язані поступатися пішоходам (і велосипедистам), які рухаються по розмічених і нероззначених пішохідних переходах, особливо дітям, а також явно нетверезим і незрячим людям, які рухаються по проїжджій частині.
Заходи захисту: водії можуть не нести відповідальності за збиття пішохода, який раптово зійшов з бордюру на смугу руху або перебіг проїжджу частину.
Пішоходи не завжди мають рацію в ситуаціях зіткнення, оскільки:
-
Пішоходи не повинні їздити автостопом по смугах, стояти посеред дороги, переходити по доріжці або
-
Переходьте проїжджу частину не на зелене світло або не в межах встановлених місць.
Відкриття дверей припаркованого автомобіля в рух.У скоєнні такого зіткнення винний водій або пасажир транспортного засобу, який раптово відкрив двері, в які потім врізався велосипедист або інший автомобіль, що рухався по сусідній смузі руху.
-
Водій або пасажир транспортного засобу стоїть біля відкритих дверей автомобіля, сідаючи на сидіння
-
Не несе відповідальності за зіткнення з іншим транспортним засобом, що рухається поруч із припаркованим автомобілем до наїзду на відкриті двері та водія, що стоїть.
Пандус. Транспортні засоби, які рухаються з’їздом, повинні надавати перевагу транспортним засобам, які рухаються по цьому шосе, навіть якщо на цьому з’їзді не розміщено знак «Поступитися».
-
Але якщо зіткнення сталося на проїжджій частині з’їзду, то відповідальність за таке зіткнення несе водій транспортного засобу, який перетинає проїжджу частину з’їзду (намагаючись скоротити з’їзд з траси чи з інших причин).
Нерегульоване перехрестя.Водій транспортного засобу, який під'їхав до цього перехрестя з правого боку від іншого транспортного засобу, що рухався в поперечному русі, виграє конкурс відповідальності за наїзд, якщо
-
На перехресті вулиці/шосе немає світлофора, знака «стоп» або будь-якого іншого пристрою регулювання руху.
Виїзд з алеї/під’їзду.Водій транспортного засобу, який виїжджає з провулку, автозаправної станції, стоянки чи під’їзду приватної власності:
-
Винен у зіткненні з транспортними засобами, що рухаються в поперечному русі в будь-якому напрямку.
-
Це правило діє навіть тоді, коли один або кілька водіїв зупиняються в поперечному русі, щоб дозволити
-
Автомобіль, виїжджаючи зі стоянки, повертає на головну вулицю, і
-
Навіть якщо водієві закрито огляд руху на всіх смугах.
-
Докази неприйнятні під час судового розгляду справи про тілесні ушкодження.Під час розгляду позову про відшкодування тілесних ушкоджень суд не прийматиме до доказів:
-
Вживання алкоголю, як-от пияцтво та час, проведений у барі, якщо водій не був п’яним
-
Велосипедист не одягнув шолом
-
Водій не пристебнув ремінь безпеки
-
Нездатність пасажира попередити водія про загрозу зіткнення
Аварійні автомобілі.Правила дорожнього руху можуть порушувати поліцейські машини, які переслідують порушників, або пожежні, які реагують на надзвичайні ситуації,
-
За умови, що ці транспортні засоби увімкнуть проблискові маячки та сирени.
Сільськогосподарська / Будівельна техніка.Такі транспортні засоби, як і всі інші транспортні засоби, повинні керуватися сигналами гальмівної сигналізації та поворотників, а також дотримуватися правил дорожнього руху.
ДТП і незастрахований водій.Щоб отримати компенсацію за травми, отримані внаслідок зіткнень з транспортними засобами, якими керував незастрахований (транспортний засіб не застрахований) або невстановлений водій (у ДТП):
-
Постраждалий позивач не повинен бути винен у таких зіткненнях
-
Фізичний контакт фізичної особи-позивача (пішохода чи велосипедиста, який має поліс автострахування) або транспортного засобу жертви, що зазнав удару, з об’єктом внаслідок імпульсу зіткнення має бути доведено для подання позову про відшкодування збитків.
Непритомний водій.Водій, який втратив свідомість внаслідок серцевого нападу, епілептичного нападу чи діабетичної коми і спричинив ДТП, відповідатиме за травми та збитки інших учасників ДТП.
Псевдозахисти в ДТП.Визначення того, хто винен у зіткненні, ґрунтується на діях учасників, які спричинили це зіткнення.
-
Невиявлені дефекти транспортного засобу, які спричинили несправність автомобіля під час ДТП, не виправдовують водія / власника автомобіля, оскільки технічне обслуговування автомобіля
-
У межах своєї сфери відповідальності/обов’язку підтримувати транспортний засіб у належному стані.
-
З нізвідки з’явився інший автомобіль.
Пасажири транспортного засобу, що потрапив у ДТП, не винні у спричиненні цієї ДТП і, отже, можуть подати позов про відшкодування збитків до всіх водіїв транспортних засобів, що рухаються. Але компенсація потерпілого пасажира за збитки зменшується пропорційно відсотку вини водія його/її транспортного засобу у спричиненні зіткнення транспортного засобу. Нещасний випадок, що спричинив погіршення попереднього стану пасажирів транспортного засобу, підлягає відшкодуванню як нове ушкодження.
Якщо автомобіль збив дитину, водій не винний у тому, що спричинив це зіткнення, якщо:
-
Дитина вибігає на вулицю так раптово, що водій не може зупинитися або
-
Маневруйте транспортним засобом, щоб уникнути зіткнення з дитиною та її травмування.
-
Водій рухався з помірною та безпечною швидкістю, дотримуючись усіх правил дорожнього руху.
Поради щодо відповідальності та пильності батьків щодо безпеки дітей на вулиці:
-
Постійно спостерігайте за своїми дітьми, особливо коли вони граються біля доріг
-
Під час прогулянки або переходу вулиці тримайте дитину за руку
-
Поговоріть зі своєю дитиною / навчіть її зупинятися та дивитися в обидві сторони перед переходом
-
Не дозволяйте дітям грати без нагляду дорослих, особливо в сутінках
-
Не дозволяйте їм їздити на велосипеді, не обладнаному світловідбивачами
Спричинена недбалість дитини залежить від віку дитини:
-
7-річний або молодший: нездатний бути недбалим
-
7-14 років: передбачається, що він не здатний до недбалості, але може бути недбалістю, яка вплинула на неї
Дитина вважається здатною усвідомлювати ризики своїх дій, якщо
-
Поведінка дитини не відповідала поведінці розумно розважливої дитини такого ж віку, розуму, зрілості та досвіду
-
14 років і старше: можуть проявити недбалість у дорослому віці
Батьки можуть нести часткову відповідальність за травми своєї дитини. Батьки мають законний обов’язок належним чином навчати свою дитину законам, що стосуються експлуатації велосипеда. Moon v. Thompson, 469 NE2d 365, 366 (Ill.App.1 Dist. (1984) 625 ILCS 5/11-1501 (b): «Батьки будь-якої дитини та опікуни будь-якої опіки не повинні дозволяти або свідомо дозволяти будь-якій такій дитині чи опікуну порушувати будь-які положення цього Кодексу». , у разі збиття дитини транспортним засобом батьки можуть нести часткову відповідальність за недбалий нагляд за діяльністю дитини та травми внаслідок ДТП.
Особливі правила, яких повинен дотримуватися кожен водій транспортного засобу:
-
Коли сигнали регулювання дорожнього руху відсутні або не працюють: зупиніться та поступіться перевагою в русі пішоходу, який переходить проїзну частину в межах пішохідного переходу, коли пішохід знаходиться на половині проїзної частини, по якій рухається транспортний засіб, або коли пішохід наближається з протилежної половини проїжджої частини так близько, що йому загрожує небезпека. 625 ILCS 5/11-1002(a).
-
Коли транспортні засоби наближаються ззаду до зупиненого автомобіля: Не обганяти і не пропускати транспортний засіб, який зупинився на позначеному або не позначеному пішохідному переході на перехресті для пропуску пішохода. 625 ILCS 5/11-1002(d).
-
Будьте обережні, щоб уникнути зіткнення з будь-яким пішоходом або будь-якою особою, яка керує велосипедом чи іншим пристроєм, що рухається силою людини та
-
За потреби подайте сигнал, подавши звуковий сигнал
-
Дотримуйтесь належних запобіжних заходів, спостерігаючи за будь-якою дитиною або будь-якою явно заплутаною, недієздатною або нетверезою особою. 625 ILCS 5/11-1003.1. Це правило застосовується, незважаючи на інші положення Кодексу штату чи будь-якого місцевого розпорядження.
-
Надайте перевагу пішоходам, якщо на перехресті або на чітко позначеному пішохідному переході між перехрестями встановлені знаки зупинки або миготливі червоні сигнали. 625 ILCS 5/11-1002(e).
-
Зупиніться та поступіться перевагою в русі пішоходу, який переходить проїжджу частину в межах пішохідного переходу, коли пішохід знаходиться на половині проїжджої частини, по якій рухається транспортний засіб, або коли пішохід наближається настільки близько з протилежної половини проїзної частини. як бути в небезпеці. 625 ILCS 5/11-1002.5.
-
Це правило поширюється на шкільні зони, коли школярі присутні в навчальний день (з 7 ранку до 4 вечора) і існує потенційна небезпека через безпосередню близькість моторизованого руху та коли сигнали регулювання дорожнього руху відсутні або не працюють. .
-
Надайте перевагу будь-якому пішоходу з помітними вадами. 625 ILCS 5/11-1004.
-
Поступайтеся перевагою будь-якому пішоходу на тротуарі. 625 ILCS 5/11-1008.
АВТОМОБІЛІСТИ ОБОВ’ЯЗАНІ:
-
Керуйте автомобілем оборонно та у разі аварії
-
Фотографувати / знімати на відео всі об'єкти, місце події, видимі травми, а також
-
Візьміть імена та телефони свідків, якнайшвидше зателефонуйте в поліцію та складіть протоколи про події
-
Зберігайте такі докази, як щоденник, аудіо/відео/фото, медичні записи, звіти про розслідування, свідчення свідків
-
Для захисту законних прав автомобілістів та їхніх пасажирів.
Зверніть увагу на непередбачувану поведінку швидкої дитини, наприклад:
-
Ігнорування сигналу "пішохід" на перехресті
-
Вхід у трафік і порушення потоку
-
Невикористання позначених пішохідних переходів
-
Кидок перед транспортним засобом
-
Дивлячись у свої iPad, надсилаючи повідомлення або розмовляючи по мобільному телефону під час прогулянки
-
Бігати на проїжджу частину за м’ячем, грати в тег або перетинати вантажівку з морозивом.
-
Уникайте зіткнення з дитиною, що біжить
-
Будьте особливо обережні біля шкіл, дитячих майданчиків, парків і місць, де часто бувають діти
-
Знижуйте швидкість поблизу або на пішохідних переходах у житлових кварталах
Передбачте, що діти переходять дорогу, помітивши:
-
Встановили попереджувальні знаки – «перехід для дітей»
-
Зупинили вантажівки з морозивом
-
Зменшення швидкісного режиму через можливий перетин/присутність дітей шкіл
-
Зупинили проблискові маячки шкільного автобуса
-
Парки відпочинку, тротуари та дитячі майданчики
-
Житлові вулиці з багатоквартирними будинками
-
Діти катаються на велосипедах або грають на вулиці
У разі ДТП дитини/пішохода:
-
Негайно викликайте поліцію + швидку
-
Не залишайте місце ДТП до обміну інформацією та прибуття поліції
-
Укрийте постраждалого ковдрою
-
Встановити наші сигнальні ракети та попереджувальні знаки
-
Підніміть капот автомобіля
-
Сфотографуйте місце події, транспортні засоби та водіїв
-
Зберіть імена та номери телефонів усіх свідків
-
Не робіть жодних самообвинувачувальних заяв водіям і страховикам
-
Обмін страхуванням водіїв, номером телефону та інформацією про права
-
Зателефонуйте в компанію «Парад», щоб отримати безкоштовну консультацію
Водії та пасажири транспортних засобів повинні проконсультуватися з адвокатами у справах про тілесні ушкодження, щоб захистити свої законні права на відшкодування свого болю та страждань, минулої та очікуваної непрацездатності, втрати заробітку та рахунків за лікування, а також інших збитків.